Cross-country jachtrit Equus

Op zondag 17 feburari hield de Jachtclub Equus een zogenaamde cross-country rit in Landskouter met een 25-tal ruiters. Ze vertrokken na de middag aan de hoeve Van De Putte, in de Lembergestraat. Sympathisanten konden met de wagen volgen om de ruiters op verscheidene velden in Landskouter en omstreken in actie te zien. Daar had de organisator een parcours met hindernissen uitgestippeld.

Ruiter en paard van jachtclub Equus nemen een hindernis langs de Uilhoek

De club organiseert jaarlijks een twaalftal ritten die om beurt door leden georganiseerd worden. De rit in Landskouter was opgezet door Johan Scheirlinck, neef van de Van De Putte’s. De ruiters en hun gevolg parkeerden op de weide naast de hoeve. Na een opwarming op het achterliggend weiland, een korte toespraak en een druppel, vertrokken de ruiters iets na 14u in jachtuniform richting Neerstraat (Merelbeke) — net over de Molenbeek — waar een eerste proef op het programma stond. Rond 16u kwamen ze terug in de buurt, met een parcours op de kouters langs de Uilhoek. De rit werd ’s avonds afgesloten met een etentje in het IJzeren Hekken.

de ruiters van Equus, vlak voor hun vertrek door de kouters van ons dorp

de ruiters van Equus, vlak voor hun vertrek door de kouters van ons dorp

Meer info en foto’s van jachtclub Equus op equusjachtclub.be.

Share Button

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.